Z okazji jubileuszu dwudziestolecia Festiwalu Ale Kino! zapraszamy na forum dyskusyjne Kino Młodego Widza w Polsce. Forum odbędzie się 14 czerwca, w godzinach od 13.00 do ok.16.00, w Sali Kominkowej w Centrum Kultury „Zamek”.

Z polską produkcją filmową dla młodego widza nie dzieje się dobrze. Wielokrotnie już w tym roku stwierdzono, że gorzej z rodzimą kinematografią być nie może i nigdy nie było. Niełatwo będzie mieć za punkt wyjścia taką konstatację. Ale postaramy się więcej nie narzekać, tylko spróbować, pomimo wszystko, spojrzeć na sytuację polskiego kina bardziej optymistycznie.

Na Forum spotkają się laureaci i jurorzy ubiegłych edycji Festiwalu, twórcy, producenci, dystrybutorzy, krytycy filmowi, nadawcy telewizyjni. Spotkanie to rozpoczniemy wyjątkową i bardzo miłą uroczystością. Będzie to wręczenie Poznańskich Platynowych Koziołków. Organizatorzy Festiwalu, po raz pierwszy w jego historii, przyznali nagrodę specjalną za całokształt twórczości filmowej dla dzieci i młodzieży. Laureatką Platynowych Koziołków została w tym roku Maria Kaniewska (m.in. Awantura o Basię, Szatan z siódmej klasy, Panienka z okienka), która osobiście odbierze nagrodę.
Natomiast na zakończenie, miejmy nadzieję, ciekawej i owocnej dyskusji zaprosimy uczestników Forum do Sali Kameralnej na pokaz specjalny – Powrót do przeszłości. Będzie to seans złożony z filmów krótkometrażowych nagrodzonych na pierwszym Festiwalu Ale Kino! w 1969 roku.
Serdecznie zapraszamy!


kontakt:
Julia Michałowska
tel. (61) 853 61 09, fax (61) 852 85 80
tel. kom. 0 606 94 00 95